Historia KARPIELÓWKI

od 2003
Restauracja Karpielówka > Historia KARPIELÓWKI

Restauracja Karpielówka działa już od 17 lat. Powstała w 2003 r. na warszawskim Ursynowie, u zbiegu ulic Indiry Gandhi i Dereniowej.

Nazwa wywodzi się od Kościeliska Karpielówki – jednego z przysiółków pod Zakopanem. Przysiółki były nazywane od ich nazwisk lub przezwisk ich właścicieli. Te okolice odwiedzała od dziecka właścicielka restauracji, Dominika Budzińska. Z miłości do Tatr i z tęsknoty za Kościeliskiem, postanowiła przenieść trochę góralskiego klimatu do Warszawy.

Restaurację zbudowali od podstaw cieśle z Zakopanego. Na podłodze leży kamień z gór, a wnętrze jest niemal w całości wykonane z drewna, które również sprowadzono z Podhala. Goście siedzą przy ciężkich drewnianych stołach, na ławach lub krzesłach z drewnianych bali. Stylowe wnętrza zostały ozdobione autentycznymi góralskimi rekwizytami, które właścicielka przywiozła z Podhala lub otrzymała w prezencie od znajomych. Niektóre z tych pięknych rzeczy przynieśli też stali Klienci naszej restauracji.

Jak mówi właścicielka restauracji, Jej poprzednia praca wymagała częstego bywania w restauracjach, co pozwoliło jej zdobyć potrzebną wiedzę gastronomiczną. Wsparła ją również studiami podyplomowymi z zarządzania w gastronomii.

Klimatyczne góralskie wnętrza i pyszna kuchnia wprost z Podhala zyskały uznanie mieszkańców Ursynowa i nie tylko. Niektórzy Goście, zakochani w legendarnej kwaśnicy z Karpielówki, przyjeżdżają do nas także z innych dzielnic Warszawy.

O naszej kwaśnicy z uznaniem wypowiedział się znany muzyk z gór, Sebastian Karpiel Bułecka w jednym z programów telewizyjnych.

Serdecznie zapraszamy!

Dominika Budzińska

944518_437256363037236_190829223_n-768x576
poswiecenie-768x511