Apetycznie diabetycznie


Patrzac na zastawiony stół, zastanawiasz sie:
Co moge zjesc, a czego nie? Bez obaw, dieta cukrzyka
nie wyklucza smacznego wigilijnego menu.


Dieta osoby chorujacej na cukrzyce oparta jest na zasadach zdrowego zywienia, które powinny dotyczyc kazdego z nas. Dlatego nasze wskazówki na temat „dietetycznej” wigilii i swiat Bozego Narodzenia przydadza sie wszystkim, którzy w te dni chcieliby poczuc sie lzej niz zazwyczaj – nie tylko na duszy, ale i ciele.

Ryba

Królowa wigilijnego stołu. I bynajmniej nie jest to powód do zmartwien! Ryby maja wysoka wartosc odzywcza. Ich białko jest przez nas bardzo łatwo przyswajalne. Sa dobrym zródłem składników mineralnych, jak fosfor, selen, magnez, wapn, fl uor, jod, oraz witamin A i D. Ryby – zwłaszcza morskie (np. sledzie, tunczyk, łosos, makrela, sardynki) – to bogate zródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny omega 3. Sa one szczególnie korzystne dla zdrowia, poniewaz obnizaja poziom cholesterolu we krwi, a zwłaszcza jego tzw. miazdzycorodna frakcje LDL. Natomiast stezenie dobrego cholesterolu (frakcji HDL) po rybnej potrawie wzrasta. Co wiecej, kwasy omega 3 obnizaja poziom triglicerydów we krwi oraz zmniejszaja ryzyko tworzenia sie zakrzepów. Sledz na wigilijnym stole wyjdzie wiec nam na zdrowie! Zrezygnuj z ryby smazonej w panierce na rzecz ryby gotowanej, duszonej, pieczonej, w galarecie. Panierka działa niczym gabka chłonaca tłuszcz z patelni, D co zwieksza kalorycznosc potrawy. Poza tym w czasie smazenia powstaja zwiazki drazniace przewód pokarmowy, który w czasie swiat i tak ma sporo pracy.

Pierogi

Nie musisz sobie odmawiac tradycyjnych z kapusta i grzybami, pod warunkiem ze beda gotowane, a nie smazone, i zostana podane bez okrasy.

Surówki i sałatki

Wszelkie surówki i sałatki przygotowane na bazie swiezych warzyw to porzadna dawka błonnika pokarmowego. Błonnik spowalnia wchłanianie glukozy z przewodu pokarmowego do krwi i tym samym chroni przez hiperglikemia.

Leave a Reply
Restauracja Ursynów
Sezon ogródkowy uważamy za rozpoczęty.
Zapraszamy serdecznie
+48 22 644 85 10
Restauracja Ursynów
Sezon ogródkowy uważamy za rozpoczęty.
Zapraszamy serdecznie
Restauracja Ursynów
Restauracja Ursynów
ZMIANA ADRESU E-MAIL
AKTUALNY ADRES TO
karpielówka@karpielowka.com.pl
Restauracja Ursynów
Restauracja Ursynów
Zapraszamy do organizacji imprez świątecznych w Karpielówce. Świąteczna atmosfera, przepyszna Polska kuchnia oraz profesjonalna obsługa zagwarantują, że będziecie chcieli spędzać z nami co roku ten świąteczny czas Proponujemy również catering świąteczny oraz możliwość zamówienia dań wigilijnych na Wasze stoły :)
Restauracja Ursynów
Restauracja Ursynów